İncek Fiziki Koşullar

Fiziki Koşullarımız

Ankara İncek Doğafen Anaokulu; 1000 m2 bahçe içinde 500 m2 kapalı alanlı iki katlı bir binadır. Geniş bahçesi ve donanımlı sınıfları ile çocukların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiştir. Çocukların gelişimsel özellikleri, bireysel ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuş geniş ve ferah sınıflarımız, spor salonumuz, açık ve kapalı ortamda park ve eğlence bahçemiz, organik tarım bahçesi, evcil hayvan bakım köşesi, özel gün partileri için açık ve kapalı alanımız çocukların çok yönlü gelişimlerini desteklemek için modern yaşamın tüm gereklerine uygun olarak hazırlanmıştır. Ergonomik ve fonksiyonel olması ön planda tutulmuştur.

Mini Hayvanat Bahçesi

Çocuklarımızın bakımlarını üstlenebileceği, hayvan sevgisini ve sorumluluk duygusunu geliştirmek üzere hazırladığımız mini hayvan bahçemizde; Kara kaplumbağaları, tatlı su balıkları, tavşanlar, ördekler, kuşlar ve daha birçok hayvan çeşitleri kendilerine arkadaşlık edecek dostlarını bekliyorlar.

Mini Tarla

Günümüz şehir yaşamında çocuklarımızı toprakla buluşturmak neredeyse imkansız. Çimlerde yuvarlanmak, sebze ekip yetiştirmek ve dalından toplayıp masaya getirmek, ağaç dikip her gün sulayarak büyümesine tanık olmak, karıncaların yiyecek taşımalarını izlemek, uğur böceklerine şarkı söyleyip uçmasını sağlamak, toprak zeminde oyunlar oynayıp, çamurdan oyuncaklar yapmak ve tüm bulan yaparken toprak anayı hissederek ve yaşayarak öğrenmek şimdiki nesil için maalesef zor ihtimaller. Biz de çocuklarımızın tüm bu ihtiyaçlarım gözeterek toprakla buluşturmak, doğayı böceğiyle- çiçeğiyle tanıtmak ve aynı zaman çocukların “keşfetme-yaratma-geliştirme- başarma” duygularını pekiştirmek amacıyla onlara bahçemizde mini bir tarla hazırladık.


Son makaleler

ocuğun-gelişiminde-teknolojik-gereçlerinin-kullanımı İncek Fiziki Koşullar

Çocuğun gelişiminde teknolojik gereçlerin kullanımı

Çocuğun gelişiminde teknolojik gereçlerin kullanımı aile içi ilişkilerde kopukluklara sebebiyet veriyor. Günümüzde gün boyu iş stresinden, trafik yoğunluğundan, üstlendiği sorumluluklardan bunalan ebeveynler, çocuklarıyla pek […]

cocuklarin-duygularina-nasil-karsilik-vermeliyiz İncek Fiziki Koşullar

Çocukların Duygularına Nasıl Karşılık Verebiliriz?

Merhaba Sevgili Ebeveynler; Bir önceki yazımızda, “Çocukların duygularına karşılık vermek” konusunu işlemiştik, bu yazımızda da ” Çocukların Duygularına Nasıl Karşılık Verebiliriz? ” konusunu işleyeceğiz.
Çocuk […]

ocukların-duygularına-karşılık-vermek İncek Fiziki Koşullar

Çocukların duygularına karşılık vermek

Bugünkü konumuz çocukların duygularına karşılık vermek… Sizde biliyorsunuz ki hiçbir ebeveyn çocuğuyla sorun yaşamak için güne başlamaz. Her gün huzurlu bir gün yaşamak için […]